streda 10. septembra 2014

Tweetni mi!

Doslova bláznivý príbeh čudáckeho dievčaťa a najväčšej futbalovej hviezdy na škole je na svete! Nenechajte si ujsť na prvý pohľad obyčajný príbeh, v ktorom neskôr pochopíte hlbokú poentu... 

Autor: Sarra Manningová                                                                   
Počet strán: 310 
Žáner: romantika 
Vydavateľstvo: Ikar 
Rok: 2012 

Anotácia: 
Jeane Smithová je módna blogerka. Nosí šialené outfity a jediný obchod s oblečením, kde nakupuje, je sekáč. Nosí výlučne veci zo sekáča, kombinuje ich, aj keď sa to ku sebe vôbec nehodí. No tento štýl má Jeane a názor ostatných ju nezaujíma. Preto nemá žiadnych poriadnych kamarátov a je úplne sama. Dokonca nebýva ani s rodičmi- býva sama v byte, rodičia sú bohviekde. 
No jej vlastná lajfstajlová značka Adorkable má pol milióna followerov na Twitteri- práve tých považuje Jeane za svojich najväčších kamarátov, aj keď ich v živote nevidela. Jedným opisom- Jeane je provokatívna, výstredná, nemožná a večná samotárka. 
Je toho názoru, že jedine jej štýl je originálny- každý sa oblieka veľmi nudne, ako cez kopirák. Ona je nejaký výbuch do sveta módy a veľmi sa jej páči, že je výstredná a hneď si ju každý všimne. Jeane toho o móde naozaj veľa vie- chodí po svete robiť prednášky a módnom vkuse a celkovo o štýle obliekania sa. Jedným slovom, Jeane je ako neskrotný živel... 

Michael Lee je hviezda školy. Je to vzorný študent, nadaný futbalista a je to poslušný chlapec svojich rodičov. Avšak, chodí asi s najhlúpšim dievčaťom na škole, ktorej to až tak nepáli, že je vám ju ľúto.
Michael a Jeane nemajú vôbec nič spoločné. Vôbec nič.
No raz, keď pôjde Jeane domov na svojom bicykli, stane sa malý incident, z ktorého vznikne:
- hádka s Michaelom
- poškodenie Jeaninho bicykla...
Preto pôjdu spolu do opravárne bicyklov, kde všetko Michael Jeane preplatí. No pred dverami sa Jeane opäť nahnevá a začne slovnú prestrelku- slová jej budú vyskakovať z úst, jazyk sa bude rýchlo prepletať a slová Michael nebude ani registrovať... Nečakaná rekacia Michaela Jeane zaskočí. Z ničoho nič ju jednoducho... pobozkal. Ani sám nevie prečo. Bola to jeho nepodmienená reakcia. Povedzme si, že bozky Jeane sa Michaelovi nesmierne páčili- platilo to aj v opačnom prípade...

Ten prvý bozk bol čisto náhodný. 
Druhý bozk mal iba overiť, či ten prvý bol naozaj náhoda. 
Ale bozky, ktoré nasledovali potom, sa už nedali ospravedlniť ničím.

A tak sa teda začína odohrávať príbeh dvoch úplne cudzích ľudí, ktorí však majú podobné duše a srdcia. Bláznivá a nekonečne romantická kniha vás určite zaujme, pretože vzťah Jeane a Michaelov nie je ako každý iný... On po Jeane túži a ukáže jej, čo je láska. Ona po Michaelovi túži a vďaka nemu zistí, že už nechce byť nikdy osamelá... 

                                                                                    Moje hodnotenie: 
Kniha aj keď má mäkkú väzbu, patrí medzi tie najprekvapivejšie skvosty v mojej knižnici. Obálku má naozaj krásnu- jednoduchú s výrazným exoticky oblečeným dievčaťom, ktoré sa mne na Jeane veľmi podobá. Pozadie je modré a zariadené do dizajnu Twitteru. 
Čo sa týka knihy, zhltla som ju za dva dni, aj keď má niečo cez tristo strán. Stránky sú tenké, na jednej strane je toho naozaj dosť na čítanie, no keďže je zvolené lákavé písmo, prebehne vám to rýchlo. Zaujímavosťou a výhodou knihy je, že každá kapitola má iného rozprávača- buď Michaela alebo Jeane. Poskytuje tak úprimnú spoveď a názory z obidvoch strán vzťahu. 
Sarra Manningová zvolila ľahký a pútavý štýl písania. Kniha sa číta rýchlo, dialógy sú strohé a drzé. Tie sa mi asi čítali najlepšie, hlavne ak šlo o doberanie alebo slovnú hru.  
Jeane bola postava, ktorá mala na prvý pohľad pôsobiť svojsky, neohrabane, silne a drzo. No až po čase čitatelia vďaka Michaelovi objavili pukliny v Jeaninom obale, ktoré mali následky hlboko vnútri. Tak sme teda odhalili holú pravdu... 
Michael bol vykreslený naozaj krásne nielen charakterom, ale aj vzhľadom. Ja som sa do Michaela naozaj zamilovala. Bol starostlivý, zodpovedný, trpezlivý, slušný a milujúci. Bol to jednoducho naozaj idol každej baby. Na jeho chovanie sa dá ťažko zabudnúť. Pre mňa bolo naozaj zaujímavé čítať o vzťahu tak rozdielnych ľudí. 
Knihu odporúčam každej milej romantickej duši. Príbeh na prvý pohľad vyzerá ako povrchný, no v skutočnosti má naozaj hlbokú myšlienku... Kniha je citlivá jemná a empatická. Autorkino dielo sa mi nesmierne páčilo a preto jej dávam štyri hviezdičky- je to príjemná oddychovka s nádychom veľkej lásky a empatie. Na tento príbeh tak ako ja, tak skoro nezabudnete... Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára